Želvičky – mladší žákyně

informacerozpis tréninků+ členkyzávodytrenérky

 

Uterý 10. prosince – pouze suchá příprava – balet – konec v 16:45 v DDM beta
bazén zrušen.


Figury pro rok 2017 – 2021:
1. část   
2. část    

3. část


Sportovní prohlídka – PÁTEK 13. prosince 2019
13:00 Čadová, Česáková, Krupařová, Kvíderová, Nechvílová,
14:00 Pavolková, Vítková, Rykrová, Šimková, Večeřová E,
15:00 Bálková, Černá, Papoušková, Tomášková A, Kušičková
– Kde: MUDr. Tomáš Vrbica – https://www.rehabium.cz/kontakt.html
S sebou: sportovní obuv, triko, elasťáky + vyplněný písemný soulas zákonného zástupce ke stažení zdehttps://www.rehabium.cz/ke-stazeni.html


Poslední trénink v prosinci – pátek 20.12.2019 – dle bežného rozpisu


PRÁZDNINY:

Vánoční prázdniny 23.12. – 3.1. – volno 🙂
Pololetní prázdniny  31.1. – trénink
Jarní prázdniny  pátek 7. – 16.2. včetně – volno 🙂
Velikonoční prázdniny 9. -13.4. – trénink

Letní soustředění 2020:  19.8. – 28.8.2020 – povinné pro všechny!


INFORMACE PRO RODIČE:

Svoji dceru jste přihlásili do závodního oddílu akvabel. Na každý trénink má trenér připravený plán. Stejně tak máme rozepsaný plán na celou sezónu. Uvědomte si, že synchronizované plavání je kolektivní sport. Děvčata se začala učit týmovou sestavu i ve vodě. V každé hodině se naučí něco nového. V následujícím tréninku to zopakujeme a snažíme se zase pokračovat dál. Pokud někdo chybí, ovlivní to celý tým, což je nejméně 7 zbylých děvčat. Také slečna, která zrovna není na tréninku, se pak cítí odstrčená, že to neumí. Proto prosíme rodiče, aby děvčata omlouvala z tréninku opravdu pouze ze zdravotních důvodů. Děkujeme za pochopení.


V rámci suché přípravy mají děvčata 1x týdně gymnastiku a 1x týdně balet, kde se zaměřujeme v začátcích zejména na protahování těla.
Je však potřeba se protahovat jěště doma. Děvčata už dobře znají cviky na protahování a také je neustále opakujeme. Pokud budou cvičit pravidelně i doma, tak pro ně gymnastická hodina nebude takový „strašák“. Není potřeba doma cvičit hodinu každý den, ale základní protažení zabere cca 10-15 minut.. např. večer u pohádky, večerníčku apod., ale alespoň 2x týdně ve dny mimo trénink. Správně zvládnutý provaz na obě nohy, rozštěp, most je nutnou součástí tréninku akvabel.
Prosím Vás, rodiče, o dohled nad cvičením Vaší dcery.  Každý měsíc budeme provádět testy, kde budeme měřit provazy a rozštěpy.


Prosíme Vás o dohled nad stravou a pitným režimem děvčat.
Tréninky začínají vždy suchou přípravou a následuje alespoň 1 hodina ve vodě, což je pro děvčata náročné.  Proto je potřeba myslet na správné složení stravy, aby měla dostatek potřebné energie.
Na každý trénink je vhodné mít s sebou svačinu, nejlépe lehce stravitelnou a rychle uspokojující pocit hladu. Např. banán, hroznové víno, přesnídávka, sacharidový nápoj, sportovní tyčinka, hroznový cukr.
K pití nejlépe voda slazená šťávou, čaj s medem, ředěný 100% džus, minimálně v poměru 2:1 (voda:džus). S sebou alespoň 1 litr tekutin. I ve vodě dochází k pocení. Prosíme vše v nerozbitných lahvičkách!
Snídaně: např. bílé/ tmavé pečivo se šunkou a sýrem (celozrnné pečivo pro horší stravitelnost před tréninkem není vhodné), obilné směsi s mlékem, rýžová kaše s medem a rozinkami, ovoce, bílý jogurt slazený medem nebo marmeládou, pudink s ovocem. Je mnohem lepší snídat i bábovku než jít na trénink bez snídaně. Nevhodná: zelenina, uzenářské produkty
Večeře: nejdůležitější strava v průběhu dne při tréninku, nutné doplnit zejména bílkoviny.
Strava na závody: děvčata na závodech dopoledne absolvují povinné figury. V odpoledních někdy až večerních hodinách teprve plavou sestavu. Nutné dbát na dostatek tekutin, ovoce – banán, přesnídávky, sportovní tyčinky, hroznový cukr, na oběd s sebou vhodné těstoviny/rýže s vařenou zeleninou, těstoviny s kečupem a sýrem nebo rýžový nákyp, pečivo se šunkou a sýrem.
Další potřebné informace naleznete zde: https://www.scpap.cz/dokumenty/Strava-plavcu.pdf


OMLUVY – všechny tréninky jsou povinné! Omluvou je pouze nemoc nebo vážný rodinný důvod. Prosíme rodiče, aby toto vzali na vědomí a snažili se tak svůj čas uspořádat. Na každý trénink připravujeme tréninkové plány, kde počítáme s konkrétními počty a zároveň pro samotné akvabelky je dobré, když neztrácejí tréninkové tempo. Prosíme i o informování, že Vaše dcera do vody nepůjde, ale tréninku se zúčastní na suchu. Veškeré omluvy či změny nutné nahlásit vždy včas a to po telefonu na tel. číslo 774266993 – Blümelová Adéla.


Členky želvičky = skupina 2:

Čadová, Krupařová, Kvíderová, Nechvílová, Pavolková, Šimková, Rykrová, Večeřová E., Vítková.

Úterý
sraz 15:50 v DDM beta, Štolbova 2. patro
16:00 – 16:45 balet
17:00 – 17:30 počítání sestavy
17:30 – 19:30 voda

Pátek
sraz 15:40 v DDM beta, Štolbova 2. patro!!!
15:50 – 16:50 gymnastika/ protahování
17:00 – 19:00 voda

Neděle
sraz 7:20 ve vestibulu Akvacentra
8:00 – 10:00 voda

Táborský pohár 2019

sobota 9. listopadu 2019 – povinné figury + týmová sestava
– zajištěna doprava společně autobusem od firmy p. Kozubka- povinné pro všechny! Nutné k vytváření týmového ducha 🙂 cena 600 Kč za dopravu + startovné 350 Kč
Peníze za dopravu a startovné (950 Kč) prosím zaslat na č.účtu 1202967329/0800, jako variabilní symbol uveďte 900, do zprávy pro příjemce uveďte jméno členky + synchro – nejpozději do 15. října 2019
V případě nemoci či vážných rodinných důvodů Vám bude vráceno startovné v plné výši, doprava je nevratná, hradí se předem. 
Bližší informace ohledně odjezdu apod. ještě upřesníme

Strava na závody: děvčata na závodech dopoledne absolvují povinné figury. V odpoledních někdy až večerních hodinách teprve plavou sestavu. Nutné dbát na dostatek tekutin, ovoce – banán, přesnídávky, sportovní tyčinky, hroznový cukr, na oběd s sebou vhodné těstoviny/rýže s vařenou zeleninou, těstoviny s kečupem a sýrem nebo rýžový nákyp, pečivo se šunkou a sýrem.

Co s sebou na závody:

 • Plavky – na rozplavbu PF a sestav, černé na PF, na sestavy
 • Čepička – oddílová, bílá na PF, obyčejná/starší na rozplavbu na sestavy
 • Skřipce i náhradní
 • Želatina – min. 4 ks na 1 sestavu
 • Štěteček na želatinu + nádobka na míchání želatiny – alespoň 2x do týmu
 • Pérka – minim. 30 ks, černé i stříbrné barvy
 • Drátěnka 2x
 • Hřeben – obyčejný na rozčesání + všiváček
 • Gumičky – min. 10 ks
 • Gel na vlasy obyčejný
 • Věci na odlíčení
 • Šampon a kondicionér na smytí želatiny
 • Čepeček a plavky na sestavu
 • Oddílové tričko a kraťasy!!!
 • Pantofle, teplé ponožky, tepláková souprava

Hlavní trenér: Blümelová Adéla, t.č. 774266993
Asistent: Štíková Bára, Tušlová Iva
Balet: Faltejsková Kateřina

Komentáře jsou vypnuty.