Táborský pohár 2019

Sobota 9. 11. 2019 patřila Táborskému poháru. V brzkých ranních hodinách se žákyně A, žákyně B a mladší žákyně společně se svými trenérkami vydaly do Tábora. První na řadu přišly povinné figury MŽ, ve kterých se z našeho klubu nejlépe umístila Bára Nechvílová (29. místo). Následovaly Ema Večeřová, Lucka Pavolková a Sofie Rykrová, které si připsaly velké zlepšení. Ostatní holky však také předvedly hezké výkony.

Pro žákyňky byl Táborský pohár prvními velkými závody, a proto si zaslouží velkou pochvalu za zvládnutí celého dne! Jak žákyně A, tak i žákyně B soutěžily v povinných figurách a porovnávaly tak své dovednosti s děvčaty z ostatních klubů. Téměř všechny pardubické závodnice se zlepšily a předvedly moc pěkné výkony. Skokankou v žákyních B je Elisabeth Jiroutková, která se oproti květnovým závodům v Pardubicích zlepšila o neuvěřitelných 26,5 bodů! V žákyních A post skokanky zaujala Šarlota Kušičková (zlepšení oproti Pardubickému perníku o 3,5 bodů).

Závěr dne patřil týmovým sestavám MŽ. Pardubický tým ukázal v porovnání se závody v Olomouci obrovský pokrok, který ocenily i rozhodčí, a děvčata se umístila na krásném 6. místě, jen necelý bod za 5. místem. V celém týmu tak propukla velká radost a všechny červenobílé závodnice si vysloužily mnoho pochval od svých trenérek.

V prosinci budou naše barvy hájit SŽ a JUN na Vánoční ceně Prahy, tak jim všichni držme pěsti!

Přejít nahoru