Táborský pohár 2022

V sobotu 26.11.2022 se vydala v brzkých ranních hodinách početná výprava našich svěřenkyň na jih Čech na závod Táborský pohár. Jde o soutěž určenou nejmladším věkovým kategoriím (žákyně, mladší žákyně). Závodu se účastnilo úctyhodných 306 akvabel z celé české republiky. Můžeme říct, že našich 25 děvčat se neztratilo.

V žákyních C (kategorie rok narození 2016) obsadila Zoe Kušičková 3. místo, v žákyních B (kategorie rok narození 2015 a mladší) Justýna Hladíková 2. místo a v žákyních B (kategorie rok narození 2016) Nikola Jeřábková 1. místo. Nikola se také stala celkovou vítězkou žákyň B.  Dále v žákyních A Elen Adamírová obsadila celkové 13. místo a v mladších žákyních velmi pěkné, 17.místo obsadila Laura Popďakuniková.

Vyvrcholením dne, jak pro závodnice, tak i pro diváky byla soutěž volných týmových sestav mladších žákyň. Sedm děvčat plavalo volnou sestavu v této kategorii poprvé. Musíme říct, že nás děvčata mile překvapila a sestavu zaplavala lépe než v tréninku, skončila na 11. místě a jen o 0,2 bodu jim unikl kvalifikační limit na mistroství republiky. Doufáme, že tento závod děvčatům ukázal, čeho všeho se dá dosáhnout a bude jim motivací pro práci v dalším tréninku a že budou chtít své limity posouvat výš, určitě se mohou dále zlepšovat. Všem medailistkám gratulujeme, děkujeme rodičům za podporu a těšíme se na další závody.

Přejít nahoru