Pardubický deník: Akvabely zamávaly netradiční sezoně

Všechno se dá zvládnout. Toto tvrzení nejlépe dokumentuje případ pardubických akvabel. Kvůli rekonstrukci bazénu Na Olšinkách v letošní sezoně putovaly mezi městy. Se složitou situací se vyrovnaly s noblesou.

„Celkově tuto sezonu hodnotíme velmi pozitivně. Na květnovém mistrovství republiky se naše juniorská reprezentantka Aneta Rohlíková umístila na třetí příčce místě v kategorii sólo. Navíc náš klub bude Aneta reprezentovat s reprezentačním výběrem na mistrovství Evropy v Bělehradě, které se uskuteční na přelomu června a července,“ uvedla trenérka Iva Kábrtová.

Na letním poháru města Olomouce se tým mladších žákyň umístil na vynikající třetí příčce. Celkem na Hané startovalo třináct skupin z celé republiky. Rovněž tým starších žákyň zaplaval svojí kombinovanou sestavu velmi slušně. Přestože byl hodnocen mimo soutěž, v závodě by obsadil také třetí příčku.

„Toto skvělé hodnocení je pro nás tento rok obzvláště cennější, protože jsme se spolu s děvčaty musely celý rok vypořádávat s velmi náročnými podmínkami. Z důvodu rekonstrukce a zavření plaveckého areálu v Pardubicích, děvčata dojížděla na tréninky převážně do Chrudimi, ale také do Hradce Králové a dokonce také do Poličky, abychom mohly alespoň občas trénovat na hloubce,“ podotkla Kábrtová, která přidává k dobru následující.

„I přes fakt, že v Chrudimi trénujeme v jedné dráze na hloubce největší metr osmdesát, přičemž naše závodnice měří 181 cm a sestavy synchronizovaného plavání se musí trénovat na velkém prostoru, si myslím, že jsme všechny nástrahy včetně dojíždění a nedostatku prostoru na suchu, vyřešily přes veškerou náročnost slušně. Děvčata si drží úroveň i krok s nejlepšími v republice,“ konstatuje potěšeně trenérka.

Na závěr si nechala jedno velké poděkování.

„Jsme velmi vděčné, že nám ostatní bazény vycházejí vstříc a umožňují nám pokračovat v naší činnosti. V příštím roce nás čekají stejné podmínky, ale věříme, že se co nejdříve budeme moci vrátit do mateřského města a trénovat v lepších podmínkách,“ uzavírá Kábrtová.

Zdroj: http://pardubicky.denik.cz/ostatni_region/akvabely-zamavaly-netradicni-sezone20110623.html

Přejít nahoru