Úspěšné vystoupení českých akvabel na Mistrovství Evropy

me-jun-2011-belehrad-kombo-cr-p6307209

Česká juniorská reprezentace synchronizovaného plavání se na začátku července zúčastnila Mistrovství Evropy v Bělehradě. Náš tým si při svém premiérovém startu na takto významné akci vyplaval v konkurenci 11 nejlepších evropských celků krásné 8. místo. Děvčatům se podařilo předplavat týmy z Polska, Srbska a Velké Británie. S ohledem na podmínky, ve kterých české akvabely trénují v porovnání s nejlepšími závodnicemi například z Ruska, Španělska a Ukrajiny, které se akvabelám věnují profesionálně, byla naše sestava předvedena velmi kvalitně a děvčata udělala pro výsledek a reprezentaci své maximum.

Reprezentační tým byl složen z 11 nejlepších juniorek z velkých klubů ČR: Barbora Martínková, Kateřina Chramostová, Tereza Šťastná, Sabina Holubová, Daniela Pešková z Prahy; Šárka Fleková, Sabina Langerová, Vanda Grenarová z Brna; Eliška Skácalová, Denisa Žochová z Olomouce a reprezentantka domácího pardubického klubu Aneta Rohlíková.

„Děvčata se na tuto soutěž kvalifikovala na závodech ve Vídni, které se konaly na konci května a tak byl pro nás i pro holky červen velice náročným měsícem pro závěrečnou přípravu. Trénovaly jsme také na venkovním bazéně ve Strakonicích, jen počasí nám moc nepřálo , takže jsme se bohužel nevyhnuly onemocněním. Bojovná nálada nám ale vydržela až do konce a holky byly dostatečně připravené na svojí premiéru na takto významném závodě“, uvedla trenérka Iva Kábrtová.

Děvčata si na evropském šampionátu udělala dobré jméno a ukázala ostatním, že se s nimi má počítat i nadále. „Jsme velice spokojené s tím, jak holky předvedly svoji sestavu. Nervozita sice hrála velkou roli, ale je vidět, že děvčata mají natrénováno a nenechaly se rozhodit“, hodnotila výkon na Mistrovství Evropy trenérka Veronika Vidlařová.

A co mají naše akvabely v plánu na příští sezonu? V příštím roce je na programu mistrovství světa v Řecku, kam se děvčata pokusí kvalifikovat, tak jim budeme držet palce, aby ve svém tažení světovými vodami pokračovaly s takovou chutí úspěšně dál.

me-jun-2011-belehrad-kombo-cr-p7037351

Přejít nahoru